در این مقاله از سایت ارگن به این میپردازیم که چرا باید همین الان جاوااسکریپت را یادبگیرید.

آیا جاوااسکریپت یک زبان همه کاره است؟

چرا جاوااسکریپت

در جواب این سوال باید بگیم که به،جاوااسکریپت هم در برنامه نویسی صفحات وب و هم اپلیکیشن های موبایل (iosوAndroid) و همینطور desktop کاربرد دارد؛یعنی این که شما با یادگیری کامل زبان جاوااسکریپت و فریمورک های آن میتوانید هم در زمینه طراحی سایت فعالیت کنید،موبایل و همینطور دسکتاپ یا این که به صورت فول استک فعالیت کنید یا در اصطلاح (Full stack js) باشید.

در حال حاضر اگر به سایت های اسخدامی رجوع کنید میبینید که اکثرا نیاز به برنامه نویس جاوااسکریپت دارند با تیتر های ("تسلط کامل بر جاوااسکریپت"، “استخدام برنامه نویس مسط به انگولار”، “استخدام Vuejs Developer” و…)، تمامی این فرصت های شغلی برا کسانی است که جاوااسکریپت و فریموورک های آن را به صورت حرفه ای یادگرفته اند.

اگر با فریموورک های جاوااسکریپت آشنایی ندارید پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید: معرفی 8 مورد از بهترین فریم ورک های جاوا اسکریپت

 

جاوااسکریپت فقط یک زبان برنامه نویسی نیست!

javascript

درمیان جوامع امروز جاوااسکریپت به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت کاربر یا کلاینت ساید یادمیشود اما جاوااسکریپت بسیار فراتر از این حرف هاست، پیشبینی هایی که تاکنون صورت گرفته است نشان دهده این است که در آینده تکنولوژی به بستر وب وابسته خواهند شد و همه ی تعاملات در بستر اینترنت صورت خواهد گرفت،لذا این زبان برنامه نویسی پاسخ گو تمام این نیاز ها خواهد بود،همین موضوع باعث شده تا جاوااسکریپت یک گزینه ی خوب برای اینترنت اشیاء باشد.

پس نتیجه میگیریم که در آینده با گسترش تگنولوژی نیاز به جاوااسکریپت دوچندان خواهد شد و کسانی که جاوااسکریپت را به صورت حرفه ای آموزش دیده اند از بیقیه جلوتر هستند.

 

لینک مرتبط: آموزش جامع جاوااسکریپت

 

 

آیا جاوااسکریپت همیشه همراه شماست؟

javascript

بله همینطور است جاوااسکریپت همیشه همراه شما خواهد و به آن نیاز پیداخواهید کرد، برای مثال شما با استفاده از کتابخانه هایی مانند JQuery میتوانید در بخش فرانت اند صفحات وب انیمیشن های زیبا خلق کنید،یاهمین فریموورک هایی که دارد مانند Vue.js و React.js یا Angular.js قدرت بسیار زیادی به شما میدهد تا بتوانید صفحات وب خود را شخصی سازی کنید.

عکس

همانطور که در بالا اشاره کردیم جاوااسکریپت فقط محدود به وب نیست، میتوان با استفاده از فریم وورک (Electron) برنامه های تحت دسکتاپ ایجاد کرد، به طور مثال ادیتور قدرتمند Visual Studio Code توسط فریم‌ورک الکترون ایجاد شده است!

از طرفی دیگر فریم‌ورک React Native امکان ایجاد برنامه‌های موبایل اندروید و iOS را به شما می‌دهد، آن‌هم تنها با استفاده از دانش جاوا اسکریپتی شما.

 

کلام آخر

اگر تا الان اقدام به یادگیری زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت نکردی همین الان اقدام به یادگیری این زبان قدرتمند کن.

(آموزش رایگان جاوااسکریپت در سایت ارگن وجود دارد میتوانید از این لینک اقدام به یادگیری کنید)

نکته:اگر میخواهید از جاوااسکریپت در طراحی سایت استفاده کنید ابتدا نیاز است که html-css را یادگرفته باشید(اگر میخواهید html-css را آموزش ببینید میتوانید از دوره آموزش جامع و رایگان html و css سایت ارگن استفاده کنید)

لینک های مرتبط:

 چگونه طراح سایت شویم؟

معرفی 5 قسمت طلایی یادگیری HTML

 

 

برای ثبت نظر باید ثبت نام کنید یا وارد سایت شوید

ورود ثبت نام
پیمایش صفحه بالا